Podtynkowy czujnik obecności Tree biały

Podtynkowy czujnik obecności Tree biały

Podtynkowy czujnik obecności Tree biały
Podtynkowy czujnik obecności Tree biały

Podtynkowy czujnik obecności Tree biały

Marka: Loxone
Nr katalogowy: 100466
Waga: 0.20 kg
Dostępność: niedostępny
Wysyłka w ciągu: niedostępny
Cena netto: 500,00
Cena brutto: 615,00
Towar chwilowo niedostępny
Opis towaru

Dostępny od 25.09.2021 r.

Podtynkowy czujnik obecności to jedno z najważniejszych urządzeń w w każdym projekcie Loxone Smart Home. Dzięki niezawodnemu wykrywaniu obecności i ruchu, stanowi podstawę do integracji ważnych funkcji, takich jak oświetlenie i stała kontrola światła, alarm, muzyka, ogrzewanie, wentylacja czy chłodzenie. Czujnik pozwala łatwo rozwiązywać złożone zadania.

 • Niezawodnie wykrywa ruch i obecność za pomocą czujników podczerwieni i dźwięku
 • Szeroki zakres detekcji z kątem 360° w poziomie i 110° w pionie (daje średnicę detekcji 8 m przy suficie o wysokości 3 m)
 • Zintegrowany czujnik jasności (zakres pomiarowy 0 - 83000 lx)
 • Indywidualnie regulowana wartość progowa czujnika dźwięku do wykrywania obecności
 • Indywidualnie regulowana wartość progowa czujnika dźwięku do uruchamiania alarmu
 • Unikalny system wieloczujnikowy do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i innymi funkcjami
 • Możliwość łatwego ograniczenia obszaru za pomocą naklejki na soczewkę Fresnela

Dane techniczneDane techniczne

Unikalna technologia wieloczujnikowa: wykrywanie ruchu, obecności i jasności
Klasyczny czujnik ruchu nie rozpoznaje obecności osoby, która np. siedzi przy biurku lub przed telewizorem i się nie rusza. Czujnik zasłonięty otwartymi drzwiami również nie będzie spełniał swojej roli. Czujnik obecności Loxone został opracowany w celu niezawodnego wykrywania obecności we wszystkich sytuacjach. Zintegrowana technologia wieloczujnikowa pozwala ograniczyć ilość detektorów w typowym projekcie, a tym samym pozwala zaoszczędzić pieniądze.

 • Ruch: Przy kącie detekcji 360°w poziomie i 110° w pionie czujnik obecności wykrywa ruch w promieniu 8 metrów (przy wysokości 3 metrów). Czułość można ustawić na 4 poziomach.
 • Obecność: Jeśli obecność została wykryta przez ruch, można ją przedłużyć za pomocą czujnika dźwięku. Wartość progową detekcji dźwięku można ustawić za pomocą Loxone Config.
 • Jasność: Wysokiej jakości czujnik jasności z dużym zakresem detekcji jest idealny do realizacji funkcji zależnych od jasności, takich jak stała kontrola światła.

NOWOŚĆ: Wszechstronny czujnik dźwięku
Dzięki zintegrowanemu czujnikowi dźwięku czujnik obecności oferuje jeszcze szerszy zakres możliwych zastosowań.

 • Automatyczne wydłużanie cyklu: Ruch aktywuje czujnik obecności. Za pomocą czujnika dźwięku czas cyklu jest automatycznie wydłużony, nawet gdy nikt się nie rusza.
 • Łatwa reaktywacja: Po zakończeniu wykrywania obecności sygnał dźwiękowy,np. klaśnięcie, może wznowić działanie funkcji.
 • Indywidualny próg alarmowy: Jeśli określony poziom hałasu zostanie przekroczony (regulowany w Loxone Config), wyjście alarmowe czujnika obecności zostanie aktywowane. Dzięki temu możesz zaimplementować dowolne funkcje, takie jak powiadomienia lub alarm.

Wsparcie dla osób starszych
W przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych, które mieszkają samotnie, szczególnie ważne jest, aby krewni wiedzieli, że wszystko jest u nich w porządku. Można to osiągnąć dzięki czujnikowi obecności. Możliwość wykrywania upadków, zmian w zachowaniu, sytuacji awaryjnych pozwala natychmiast powiadomić opiekuna.

Urządzenia TreeUrządzenia magistrali Tree Podtynkowy czujnik obecności Tree antracytowy

Koszty dostawy są obliczane wg. cennika